Блог керівника

БЛОГ ЗАВІДУВАЧА ЛЯШКІВСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

САЛОГУБ

ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА

Вплив розвитку  мовлення на особистісний розвиток  дошкільника

У перші  роки свого життя  дитина оволодіває унікальним скарбом – мовленням, що дає їй змогу називатися людиною, зв’язує воєдино її минуле, сучасне й майбутнє, забезпечує спілкування, порозуміння, взаємодію з іншими людьми загалом.

Так, першочерговими завданнями розвитку мовлення дітей  в нашому дошкільному закладі визначено виховання мовної особистості, яку характеризує достатній рівень мовленнєво - комунікативної компетентності, яка  вільна і творчо  застосовує мову  в різних  ситуаціях життєдіяльності.

Мовленнєва виховання орієнтоване лише на розвиток мовних здібностей,  формування мовленнєвих умінь і навичок, а  передусім на засвоєння  нормативного  мовлення й виховання високого рівня мовленнєвої культури.

Вважаю, що на етапі дошкільного дитинства найважливішим є  розвиток зв’язного мовлення, адже дитина для  власного особистісного розвитку  та успішної соціалізації мусить спілкуватися з тим, хто  поруч тобто стати зрозумілою, переконливою, а пізнавати світ за допомогою мовлення, розвинути  свідоме, у міру своїх можливостей, ставлення до мовної дійсності.

Розвиток зв’язного мовлення передбачає формування діалогічного та монологічного мовлення. Спілкуючись з близькими, діти мимоволі  навчаються слухати й розуміти звертання іншої людини, ставлять запитання,  підтримають розмову.

Навчання зв’язному мовленню одночасно є і метою, і засобами практичного опанування мовою.

Воно має надзвичайне значення для розвитку інтелекту та самосвідомості дитини  позитивно впливає на формування її важливих особистісних якостей таких, як комунікабельність, доброзичливість, ініціативність, креативність, компетентність.

За допомогою  добре розвиненого зв’язного  мовлення дитина навчається  чітко та ясно мислити легко встановлює контактів оточуючими, ініціює  власні ідеї, бере участь у різних видах дитячої творчості. Тому в нашому дошкільному закладі розвитку мовлення приділяється значна увага і є одним з пріоритетних завдань.