АДАПТАЦІЯ ДИТИНИ У ДОШКІЛЬНОМУ  ЗАКЛАДІ.

Спокійному і впевненому адаптуванню малюка до дитячого садка сприятиме поінформованість про життя у ньому. Початковим етапом знайомства може стати гра-драматизація. Дитині кажуть: Лялька Катруся піде до дитячого садка. Ходи сюди, Катрусю, привітайся. У тебе буде своя шафка для одягу (показують). Ти обідатимеш з дітьми за столом (садовлять ляльку за іграшковий стіл разом з іншими ляльками). У тебе будуть друзі, з якими буде цікаво й весело гратися. А потім за тобою прийде мама. Далі цей варіант доцільно розіграти вже з дитиною. Таке своєрідне передбачення подій допоможе їй почуватися в садку впевненіше.

Не лише варто, а й необхідно познайомити сина чи доньку з вихователем групи, порозмовляти з ним так, щоб дитина чула, що вона вже підросла і відвідуватиме дитячий садок, де про всіх малят піклується добра, чуйна вихователька, яка гуляє й грається з ними; нехай малюк також познайомиться з дітьми, з приміщенням групи, з іграшками й заохочуваний дорослими проявить інтерес до оточення. Вдома слід викликати у нього приємні спогади від побаченого, бажання швидше піти до дитячого садка. Перед тим не зайве, домовившись із завідувачкою та педагогом, кілька днів погуляти з дитиною на його території. Тож коли її вже офіційно приведуть до дитсадка, вона легше сприйме розлуку з матір'ю. Але не слід підглядати за нею, бо навряд чи не помітить, а от розхвилюватися може.

Не обов'язково першого ж дня залишати малого аж до вечора в групі: тривале перебування у незнайомому оточенні ще заважке для нього. Краще оформити його до дошкільного закладу хоча б за 2-3 тижні перед виходом матері на роботу і поступово подовжувати час перебування в дитячому садку. Нехай перший раз пробуде в новому колективі 1,5 2 2,5 години.

А ще непогано, щоб цей перший день у дитячому садку випав на середину тижня, ближче до вихідних. І нехай би це було (при змозі) навесні, влітку чи ранньої осені. У цю порудіти багато гуляють, а ситуація прогулянки звична для них.

Позитивна налаштованість на відвідування дитячого садка полегшує входження у новий побут, одначе то лише один з чинників, які безпосередньо впливають на процес адаптування. Такими чинниками є взаємна відповідність режимів, за якими живе дитина вдома і в дошкільному закладі; певна самостійність у побутовому обслуговуванні (відповідно до віку) та рівень розумового розвитку.